Ділимо відпустку на частини Згідно зі ст.6 Закону України "Про відпустки" від 15.11.1996 року №504/96-ВР щорічна основна відпустка надається працівникові за відпрацьований рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Щорічна відпустка на прохання працівника може бути поділена на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперевна частина становитиме не менше 14 календарних днів.
Новини законодавства З 01.01.2010 року збільшена додаткова відпустка працівникам, які мають дітей! Згідно зі ст.19 Закону України "Про відпустки" жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів (було 7 календарних днів) без урахування святкових і неробочих днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів (було14 календарних днів).
Лікарняний під час відпустки Якщо прцівник в період своєї щорічної відпустки захворів (що підтверджується листком непрацездатності), то невикористана частина відпустки повинна бути надана йому зразу ж після закінчення лікарняного або ж за згодою сторін перенесена на інший час (ч.4 ст.11 Закону України "Про відпустки"). У разі перенесення працівник повинен відгуляти невикористану частину відпустки, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.
Невикористана відпустка Якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку за кілька попередніх років (у т.ч. і за 2,3,4 чи більше років), він має право використати ці відпустки, а в разі звільнення йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки (п.1 ст.24 Закону України "Про відпустки"). Законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання. (Лист Міністерства праці та соціальної політики України "Щодо виплати компенсації за невикористані дні щорічної відпустки" від 22.02.2008 року № 33/13/116-08).
|